Labā Gana katehēze – kas tā ir?

Labā Gana katehēze – tā ir ticības mācības programma 3-6, 6-9 gadus veciem un arī vecākiem bērniem, kas izplatīta daudzās valstīs pasaulē un darbojas sākot no 1964.gada; tā ir aizsākusies Romā un ir Romas katoļu baznīcas akceptēta pasaulē un Latvijā.

Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs sniedzis savu oficiālu atbalstu šai katehēzei: “Es no sirds atbalstu un priecājos par Labā Gana katehēzes attīstību Latvijas draudzēs. Mani dziļi aizkustina veids, kādā tiek vadītas šīs nodarbības – ar tik vienkāršiem līdzekļiem, izmantojot visas maņas, bērni tiek iepazīstināti ar būtiskajiem ticības aspektiem. Tas tuvina viņus Dieva mīlestības noslēpumam, kas ir atklāts Evaņģēlijā un kuru izdzīvojam liturģijā.”

Nodarbībās secīgi, ejot saskaņā ar Baznīcas gadu, vienkārši un īsi, ar bērnam pieejamiem, taustāmiem, bērna vecumam atbilstošiem materiāliem tiek apskatītas tādas tēmas kā Bībele, altāris, liturģiskās krāsas, priestera tērps, krusta zīme, Izraēlas ģeogrāfija, Jēzus dzīves notikumi, līdzības par Labo Ganu un debesu valstību, žesti svētajā Misē, kristība un citas… Bērns tiek lēnām sagatavots ieiešanai Baznīcas dzīvē, pirmo sakramentu pieņemšanai, tiek rosināta interese par svēto Misi un labāka līdzdalība tajā (tāpēc nodarbības nenotiek sv. Mises laikā).

Plašāk par Labā Gana katehēzi:
http://katolis.lv/biblioteka/tematiskais-katalogs/katoliska-izglitiba/laba-gana-kateheze-vide-kura-berns-satiek-dievu.html
http://katolis.lv/biblioteka/tematiskais-katalogs/katoliska-izglitiba/ka-notiek-laba-gana-kateheze.html

 

Šī katehēze pieejama Rīgas katoļu ģimnāzijā, Vada Ilze Terēze Gulbe (29447445). Labā Gana katehēze darbojas arī Rīgas VissvētākāsTrīsvienības draudzē, Vissvētākās Jaunavas Marijas māsu kalpoņu klosterī Ķīpsalā un Žēlsirdības misionāru jeb Kalkutas māsu klosterī  Rīgā un arī citur Latvijā.
Magdalēnas draudzē šogad tiek gaidīti papildspēki. Mums ir telpa un materiāli nodarbībām 3-6 g.v. bērniem. Meklējam cilvēku, kas vēlas apgūt šo īpašo metodi un pievienoties nodarbību vadīšanā. Nav nepieciešama pedagoģiskā izglītība, katehēti tiek sagatavoti speciālos kursos. Vairāk informācijas – zvanīt Ievai (22190288).