plakats

Cantus Posterior—Conventus Rigensis, Gregoriāniskās mūzikas koncerts / vakar lūgšana (vesperes)!

vesperes

Sestdien, 25. aprīlī Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā pl. 17:00 notiks svinīgs vesperu dievkalpojums ar gregoriskajiem dziedājumiem latīņu valodā.

Dievkalpojums būs kā viena no kulminācijām simpozija CANTUS POSTERIOR ietvaros, kas norisināsies Rīgā no 23.-26. aprīlim.

CANTUS POSTERIOR ir 6 valstu profesionālu mūziķu un viduslaiku sakrālās mūzikas pētnieku apmaiņas projekts. Projekta dalībnieki apmeklē viens otru – sniedz koncertus, lasa lekcijas un dzied liturģijā, tādējādi apmainoties ar informāciju, dibinot jaunus sadarbības kontaktus un demonstrējot savu pieredzi atskaņošanas praksē. Galvenā koncertu un lekciju tēma ir gregoriskais korālis, agrīnā daudzbalsība un dažādas vēlīno viduslaiku mūzikas lokālās tradīcijas.

Dalībnieki:

Vokālā grupa Schola Cantorum Riga (Rīga, Latvija)

Ansamblis San Felice (Florence, Itālija)

Vokālā grupa Graces & Voices (Grāca, Austrija)

Vokālā grupa Consortium Vocale (Oslo, Norvēģija)

Vokālā grupa Schola Cantorum München (Minhene, Vācija)

Vokālā grupa Adiastema (Lugano, Šveice)

Visu ansambļu vadītāji ir arī aktīvi senās mūzikas pētnieki, kas starptautiskajā apritē labi pazīstami un izceļas gan ar pētnieciskajām aktivittēm, gan atskaņotājmākslu (katrs vada augsta līmeņa vokālo ansambli). Jāmin, ka simpozija ietvaros Rīgu apmeklēs profesors Francs Karls Prasls (Grāca, Austrija), kurš šobrīd blakus profesūrai Grācā ir arī galvenais gregorikas speciālists Vatikānā.

  • Event Date

    25, Apr 2015 - 25, Apr 2015

  • Start time-End time

    17:00

  • Listed in

    ,

Share this post
  • plakats