Dievam viss ir iespējams!

Sākums

Dievkalpojumi:

8:00, 10:00, 12:00, 17:30 (vesperes), 18:00

Var saņemt 30 min. pirms Sv. Misēm, kā arī to laikā.

Notiek katru dienu – sākas pēc rīta Sv. Mises un ilgst līdz vakara Sv. Misei plkst. 19.00 vai plkst. 18.00 (svētdienās).

Katehēze bērniem mūsu draudzē svētdienās pēc sv. Mises plkst. 10.00 un pēc sv. Mises plkst. 12.00. Nodarbības vada Māsa Mārīte Kudiņa.
Visi mīļi aicināti!

Bērnu ansamblis dzied katru svētdienu sv.Misē plkst.12.00.
Mēģinājumi notiek svētdienās plkst.11.00
Vadītāja Ilona Poikāne
Aicinām pievienoties!
Katehēzes lekcija:
Laiks: plkst.13.30
Datums:
Lektors:
Tēma:
Apraksts:

Psalmu un Bībeles
teoloģijas studijas

Svētdienu vakaros pēc Svētās Mises (19:30-21.00) Māras zālē un tiešsaistē.
Studijas atsāksies 7. janvārī ANNO DOMINI 2024.
Priesteris Jānis Priede,
Dr. theol.
LU HZF profesors,
RARZI viesprofesors
Zoom saite

Hosanna! Slavēts, kas nāk Kunga vārdā!

“Hosanna” un “sit Viņu krustā” šodienas vārda liturģijā mēs dzirdam šos divus saucienus it kā līdzās.
Patiesībā tos šķir mazāk nekā nedēļas laika. Svētdien pūļi Jēzu apbrīno; piektdien—iespējams, tie paši pūļi – pieprasa Viņa nāvi. Arī mūsu dzīvē bieži vien ir tā, ka pēc slavas dienām pēkšņi nāk sakāves un pazemojuma dienas, grūtas un briesmīgas dienas.
Tāda ir dzīve, un tas, kurš gribētu dzīvot tikai slavā, dzīvotu liekulībā – nereālā melu pasaulē. Tomēr ir vērts atcerēties, ka es neesmu pirmais un – noteikti ne pēdējais, kas piedzīvo šāda veida kāpumus un kritumus. Daudzi ir bijuši pirms manis un daudzi būs pēc manis. Jautājums ir šāds: “Kā man pieņemt šos mainīgos pavērsienus? Vai es apzinos, ka gan cilvēku uzslavas un pielūgsme, gan cilvēku nicinājums un naids ir kaprīzs un pārejošs?” Vienīgais, kam patiešām ir nozīme, ir cilvēka iekšējā vērtība un tas, kā Dievs redz un vērtē.
Kristus ciešanu apraksts, kuru tradicionāli lasa Palmu svētdienā, kopā ar šīs dienas liturģiskajiem pasākumiem, kas atdarina Jeruzalemē sapulcējušos ļaužu reakciju Kristus ieiešanas laikā šajā pilsētā, ļauj īpaši uzticīgi veikt savu dzīves identificēšanu ar noteiktiem Evaņģēlija personāžiem; kam mana persona un rīcība vairāk atbilst, kas ir tuvāks: Kristus, Dievmāte, Sīmanis no Kirēnas, žēlsirdīgās sievietes, Jūdass, farizeji, Pilāts?
Cilvēku izglāba Kristus mīlestība – mīlestība, kas ir paklausības Tēva gribai auglis, un mīlestība, kas vērsta uz grēkā pazudušo cilvēku, radību.
Kristus nemeklēja ciešanas ciešanu dēļ; Viņš mums parādīja, ka neatsakās no savas mīlestības pret Tēvu un pret cilvēku pat tādu lielu ciešanu priekšā kā krusta ciešanas.
Kristus māceklis sekojot savam Pestītājam, vēlas iet pa paklausības ceļu Dieva gribai un mīlestībai pret citiem, pat ja šis ceļš ved caur ciešanām. Jebkura nepaklausība ir cilvēka augstprātības izpausme.
Savu uzvedību var izskaidrot dažādi, var meklēt pārliecinošus attaisnojumus, ka nav iespējams mainīt savu attieksmi, uzvedību; bieži var dzirdēt: galu galā es taču nebūšu vergs, man arī no dzīves kaut kas pienākas, es nevaru piekāpties, mani iznīcinās, muļķu nav, utt. Taču tā ir tikai cilvēciskā domāšana. Kas mīl savu dzīvību, tas to zaudē, saka Kristus. Cilvēka lepnības sekas ir sakāve – dzīvības zaudēšana.
Nav cita ceļa uz pestīšanu kā paklausība Dievam, pakļaušanās Viņa gribai. Svarīgs ir nevis laicīgais, bet gan mūžība. Un viss, ko es piedzīvoju tagad, ir tikai ceļš uz mūžību. Ja es spēju izprast šo patiesību, mani patiešām nesatrauks ne šķietamas cilvēciskās godības mirkļi, ne arī mani satricinās cilvēciskās skaudības un ļaunuma brīži.
LATVIJAS STARPDIECĒŽU AUGSTĀKAIS GARĪGAIS SEMINĀRS